Okręg III – Gminy Nowy Targ i Szaflary


Numer 1 na liście

Józefa Guziak

Kandyduję do Rady Powiatu Nowotarskiego, aby kontynuować moją pracę na rzecz rozwoju regionu. Nie należę do żadnej partii politycznej. Moje atuty to znajomość problematyki oświatowej, uczciwość i sumienność oraz dynamiczność i upór w dążeniu do celu. Najważniejsze są dla mnie wartości, które wyniosłam z rodzinnego domu. Znam problemy wsi i jej mieszkańców i chciałabym je rozwiązywać oraz być reprezentantem tego środowiska. Chcę być otwarta na problemy ludzi, dostępna dla mieszkańców, aby szybko reagować na zgłaszane problemy. Zdobyte doświadczenie zawodowe i społeczne pozwoliło mi dotychczas skutecznie i efektywnie wypełniać obowiązki radnego. Chcę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie oraz dobrą znajomość problemu naszego regionu wyniesioną z pracy samorządowej.

Zwracając się do Państwa o poparcie w wyborach, mam głębokie przeświadczenie, że w dotychczasowej działalności w Powiecie wywiązałam się z danego Wam słowa.

Dowiedz się więcej


Numer 2 na liście

Ilona Babiak

Mam 31 lat i jestem mamą trójki dzieci. Z zawodu jestem Ratownikiem Medycznym. Pracowałam na Oddziale Ratunkowym w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu.

Brałam udział w dwuletnim studium kwalifikacyjnym z zakresu tańca ludowego w Krakowie, dzięki któremu zostałam instruktorem i choreografem Zespołu Regionalnego Honaj z Dursztyna.
Od 2010 roku pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z Dursztyna. Szerzę kulturę spiską w kraju i za granicami państwa organizując wyjazdy na festiwale w towarzystwie różnych zespołów z okolicy. Uwielbiam pracę z ludźmi, to oni motywują mnie do działania. Stawiam sobie cele, które małymi krokami spełniam.
Założyłam Stowarzyszenie Przyjaciół Spisza “Twarda Skała” gdzie we współpracy z muzykami, KGW i osób zaangażowanych w życie społeczne Dursztyna będziemy realizować projekty w celu utrzymania tradycji dla kolejnych pokoleń.

Dowiedz się więcej


Numer 3 na liście

Jarosław Różański

Wspólnie z rodziną mieszkamy w Łopusznej. Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie, ukończyłem Wydział Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Przez wiele lat byłem zawodnikiem hokeja na lodzie. Przez wiele sezonów obdarzany byłem zaufaniem i wybierany przez kolegów z drużyny kapitanem zespołu. Po zakończeniu kariery zawodniczej byłem drugim trenerem oraz dyrektorem sportowym „Szarotek”. Od 2010 roku należę do bractwa Rycerzy Kolumba działającym przy Sanktuarium w Ludźmierzu. Przez ostatnie dwie kadencje jestem członkiem Rady Sołeckiej w Łopusznej. Jestem otwarty na ludzi i ich problemy, konsekwentny w działaniu. Zarówno w życiu prywatnym jak i publicznym kieruję się zasadami moralnymi.

Decyzję o kandydowaniu w wyborach samorządowych na radnego Powiatu Nowotarskiego podjąłem, ponieważ uważam, że swoim zaangażowaniem i osobowością jestem w stanie ukierunkować działania Rady Powiatu, dążąc do rozwoju Powiatu Nowotarskiego.

Dowiedz się więcej


Numer 4 na liście

Łukasz Rutkowski

Postanowiłem kandydować do rady powiatu, aby wspierać mieszkańców oraz podtrzymywać pracę na rzecz rozwoju regionalnego. Wspólnotę samorządową powiatu tworzą jego mieszkańcy a więc należy stale wysłuchiwać ich próśb oraz z całych sił starać się je spełniać. Jako kandydat do rady powiatu będę stale podejmował próby podnoszenia standardów bezpieczeństwa publicznego za pośrednictwem inicjowania działań na rzecz poprawy dróg powiatowych poprzez należyte bieżące utrzymanie, remonty i modernizacje. Podhale to region kulturowy z tradycją i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów zatem promocja walorów krajobrazowych i kulturowych jest priorytetem. Jako sportowiec wielokrotnie reprezentowałem nasz region na licznych międzynarodowych wydarzeniach sportowych t.j igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, puchar świata stąd też chciałbym krzewić sport, turystykę i rekreację wśród mieszkańców, co więcej pragnę zbudować trwałe i silne więzi społeczne.

Dowiedz się więcej


Numer 5 na liście

Władysław Kazimierz Wasielak

Dzięki zaufaniu mieszkańców Gronkowa, od 2014 roku byłem ich przedstawicielem w Radzie Gminy Nowy Targ. Serdecznie im za to dziękuję. 

Od samego początku działałem na rzecz mieszkańców swojej miejscowości oraz dla dobra całej  Gminy Nowy Targ. Głównym celem mojej działalności w Radzie Gminy było dążenie do poprawy bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły oraz mieszkańców na drodze powiatowej, przy której występuje zwarta zabudowa miejscowości Gronków.

Zamierzony cel zaczął być pomału realizowany.  Udało się wykonać projekt na drogę z chodnikiem w Gronkowie Górnym w stronę Bukowiny Tatrzańskiej.

Projekt drogi z chodnikiem w Gronkowie Dolnym w stronę Ostrowska ma być gotowy do lipca  tego roku.

Liczę na pozyskanie również zaufania w innych miejscowościach Gminy Nowy Targ i Szaflary, na rzecz których chcę pracować jako Radny Powiatu Nowotarskiego w najbliższej kadencji 2024-2029.

Dowiedz się więcej


Numer 6 na liście

Tadeusz Zawada

Mam 60 lat. Mieszkam w Szlembarku. Jestem ojcem pięciorga dzieci. Pracuję w Poczcie Polskiej. Dołożę wszelkich starań, by zadbać o rozwój naszego regionu, potrzebny dla lepszej przyszłości naszych dzieci i wnuków.

Dowiedz się więcej


Numer 7 na liście

Kinga Sołtys-Jachymiak

 Mam 40 lat i jestem mieszkanką Ludźmierza. Posiadam wykształcenie wyższe. Jestem oligofrenopedagogiem i nauczycielką z 15-letnim doświadczeniem w edukacji. Jako żona i matka czwórki dzieci, jestem pełna pasji i uwielbiam spędzać aktywnie czas z rodziną na świeżym powietrzu.

Nie należę do żadnej partii politycznej. Moje mocne strony to znajomość problematyki oświatowej i niepełnosprawności. Bardzo ważne są dla mnie wartości wyniesione z rodzinnego domu. Jestem osobą otwartą, nie bojącą się nowych wyzwań, ale przede wszystkim upartą w dążeniu do celu. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i umiejętności, pozwoliłam sobie kandydować w bieżących wyborach.

W Radzie Powiatu nowotarskiego chcę szczególnie podejmować inicjatywy i wspierać działania w bliskich mi dziedzinach:

Dowiedz się więcej