Rafał Jandura

Prywatnie

Mam 43 lata. Urodziłem się i mieszkam w Maniowach, gdzie wspólnie z małżonką wychowuję dwie wspaniałe córki.  Moją największą życiową pasją jest piłka nożna, z którą związany jestem od najmłodszych lat. Początkowo trampkarz, od 15 roku życia zawodnik pierwszego składu, ostatecznie przez lata kapitan drużyny  Lubań Maniowy. Dzisiaj wierny kibic aktywnie zaangażowany w działalność społeczną na rzecz klubu. Kocham region, w którym mieszkam dlatego od lat działam na rzecz rozwoju Podhala oraz jego mieszkańców.

Zawodowe

 • Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), gdzie uzyskałem tytuł magistra na kierunku zarządzanie firmą.
 • Pierwsze zawodowe doświadczenie zdobywałem, jako księgowy w firmie FPH „Steskal (w latach od 2005 do 2010).
 • W roku 2010 zostałem powołany na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Czorsztyn oraz pełniłem obowiązki Kierownika ZGW w Maniowach. Jako samorządowiec, przez 8 kolejnych lat, odpowiadałem głównie, za nadzór nad inwestycjami, pozyskiwanie środków pozabudżetowych (środki rządowe i europejskie), sprawy komunalne, gospodarowanie odpadami, gospodarkę wodną etc.
 • Od 2018 r. pełnię funkcję Dyrektora ds. rozwoju w prywatnym przedsiębiorstwie „CzorsztynSki” Sp. z o. o.  w Kluszkowcach. 

Proszę o oddanie na mnie głosu w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego.

Nr. 1

na liście KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego
w okręgu 2: Gminy: Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Szczawnica

Sektor pozarządowy

Moja działalność społeczna trwa od wielu lat. Związana jest zarówno z pasją do sportu, jak również  życiem zawodowym. W to co robię angażuję się na 100 %. Ważni są dla mnie ludzie: zdecydowanie wolę słuchać innych niż mówić o sobie. 

 • Od 2006 r. członek Związku Podhalan oddział Maniowy
 • Radny Gminy Czorsztyn kadencji 2006-2010, pełniący wówczas funkcję Przewodniczącego Rady
 • Członek Rady Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny w dwóch kadencjach tj. 2012-2015 oraz 2015 – 2018 
 • Od 2019 roku do chwili obecnej pełnie funkcję członka zarządu powiatu nowotarskiego, oraz reprezentuję region poprzez aktywny udział w pracach Komisji Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli oraz Komisji Infrastruktury

Dlaczego ponownie ubiegam się o mandat radnego powiatu ? 

Lubię pracować dla regionu i w dalszym ciągu chcę to robić. Obchodzą mnie sprawy mieszkańców, zawsze staram się być blisko nich i ich spraw. Dzięki doświadczeniu zarówno w sektorze biznesowym jak również samorządowym, mam szeroką perspektywę spojrzenia na możliwości rozwoju, ale również dostrzegam przeszkody i wyzwania, z jakimi boryka się nasz region. 

Posiadam bardzo duże doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków finansowych, realizacji inwestycji, gospodarki komunalnej, ale szczególnie ważne są dla mnie inicjatywy oddolne. Dostrzegam i postrzegam społeczną pracę ludzi, jako wartość, w której widzę ogromny potencjał .

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz społeczne pozwala mi być efektywnym i skutecznym podczas pełnienia funkcji radnego powiatu , dlatego proszę Państwa o głos w nadchodzących wyborach 7 kwietnia br. 

Moje priorytety na kolejną kadencję w radzie powiatu:  

 • Modernizacja infrastruktury drogowej
 • Rozwój transportu zbiorowego
 • Poprawa stanu zdrowia mieszkańców poprzez dalszy rozwój szpitala i systematyczne poszerzanie dostępnej oferty medycznej
 • Aktywne wsparcie dla osób podejmujących własną działalność gospodarczą